KONST / Litografier / Grafik 11031480
*
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 13:35:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32
*
Bent Holstein
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 13:35:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
9123 Carborundumets..
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
9356 Carborundumets..
Oidentifierad konstnär. Signerad. Bildmått: 53x33 ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:12 -
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Aktuellt bud: 10.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:42 -
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 20:32